Affischer - sida 4

Antal hittade affischer: 4012

Här finns ett arkiv med alla affischer som laddats upp till gigguide. Ladda gärna upp fler affischer. Vi älskar affischer.

Filtrera affischer på genrer


SAY What Sthlm + Nattrafik
Nattrafik + Say What Sthlm
2018-05-25 - PSB (Stockholm)

Jojje Wadenius
2018-05-27 - Musik i Lerum (Lerum)

Godá Godá - Barnkonsert
Jojje Wadenius
2018-05-27 - Dergårdsteatern (Lerum)

Kulturkrock
Dedh Dimak + Bonsai Lynx
2018-05-05 - Arena 305 (Malmö)

En oerhört nära musikafton
Lena Holst & Jannis Lundqvist
2018-05-09 - Nolbygårds EkoKafe (Alingsås)

Folkmuskik på Nolbygård
Dimma
2018-05-23 - Nolbygårds EkoKafe (Alingsås)

En kväll med Rod Stewart låtar
Every Picture Tells a Story
2018-05-25 - Nolbygårds EkoKafe (Alingsås)

Musik på G
Indielån
2018-05-16 - Nolbygårds EkoKafe (Alingsås)

IRISfestivalen
Kamchatka + Bror Gunnar Jansson + Marlene Oak + Pale Honey + Velvet Volume (dk) + Martin Berglund & Stödorkestern + Tredje Pilen + Mattias Kanje + Bröderna Ferrari + The Cold Stares (us)
2018-08-04 - Öland - Granudden (Färjestaden)

Open Mic - öppen scen
Øivind Glosli & Micke Beckman Thoor + Christian Lindberg + Jimmy Almén + Max Tomsby + Per Häggblom
2018-05-07 - Kings Table (Stockholm)

A Dog + Victor Gardner & Ett Bakgrundsband
2018-06-01 - Landet (Hägersten)

Blues, rock & lite annat
Gemene Man
2018-05-04 - Nytorpet (Johanneshov)

Brick + Engel
2018-05-05 - Cheers Sportbar (Värnamo)

David Carbe + Caroline Wennergren + Leroy Armstrong + David Carbe Kvartett
2018-11-06 - Konserthuset (Västerås)

IRISfestivalen
Kamchatka + Bror Gunnar Jansson + Marlene Oak + Pale Honey + Velvet Volume (dk) + Martin Berglund & Stödorkestern + Tredje Pilen + Mattias Kanje + Bröderna Ferrari + The Cold Stares (us)
2018-08-04 - Öland - Granudden (Färjestaden)

4EVER ROCK FESTIVAL 2018
Roof Down + Black Oak + Monstrous + Mold + Above the Sun + A Broken Frame + Andreas Hjalmarsson
2018-06-02 - Gula Villan (Handen)

Vårjacka 2018
Belta 53 + Giftigt Avfall + Isfruun + Hoppstylta + Spegelmannen + Danmarck
2018-05-12 - Belta's Place (Aneby)

Familjefestivalen BAUHAUS-galan
Samir & Viktor
2018-06-10 - Stockholm Stadion (Stockholm)

Silhouette tolkar Lars Gullin
Silhouette
2018-05-05 - Bygdegården Vamlingbo (Burgsvik)

Double Crossing Time
Double Crossing Time
2018-05-02 - Bluesbaren (Stockholm)

In Connection
2018-05-19 - Sveasalen (Leksand)

Tre stående - Infrastruktur - Släppfest
Tre Stående + Myttys (FI) + Onda Ögat + Hulda Huima Ja Hitaat Sekunnit (FI)
2018-05-19 - Kulturgaraget (Umeå)

Lili & Susie + Clabbe Af Geijerstam
2018-09-01 - Sparbankshallen (Varberg)

As/dc the Tribute to Ac/dc
2018-05-25 - Hotell Kristina (Sigtuna)

Open Mic - öppen scen
John Ax + Jonas Hedenquist + Guillem Duquette + Love Bergsell + Mark Shellhas
2018-05-01 - Kings Table (Stockholm)

Thorbjörn Risager and the Black Tornedo
2018-05-19 - Hörby FF klubblokal (Hörby)

Stanley Hawk
2018-07-20 - 1 Rum & Kök (Eslöv)

Stanley Hawk
2018-05-25 - 1 Rum & Kök (Eslöv)

Stanley Hawk
2018-07-21 - Bistro - Hoglands park (Karlskrona)

Stanley Hawk
2018-08-18 - Bistro - Seaside (Åhus)